TOKAT ZİLE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

e-Twinning projesi Öğretmen ve Öğrencilerinden ziyaret

e-Twinning projesi Öğretmen ve Öğrencilerinden ziyaret

İlçemiz Fevzi Çakmak Ortaokulu’nun yürütmekte olduğu  “LSVC-Learning by Sharing in Virtual Cafes” (Sanal Kafelerde Paylaşarak Öğreniyoruz) isimli  eTwinning projesi kapsamında Fevzi Çakmak Ortaokulu  İngilizce öğretmeni  Ünsal SAPER ve projede görev alan 4 öğrenci ile İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Murat KÜÇÜKALİ’yi makamında  ziyaret ettiler.

Ziyarette Fevzi Çakmak Ortaokulu İngilizce Öğretmeni Ünsal SAPER ve projede görev alan öğrenciler proje çalışmalarıyla ilgili bilgilendirme yaptılar. Ziyarete  Fevzi Çakmak Ortaoukulu 7B sınıfı öğrencilerinden Yeşim AYKAN,Begüm KAĞIZMAN ve 8F sınıfı öğrencilerinden Beyza ÖREN ve Mete GÖKHAN katıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Murat KÜÇÜKALİ yabancı dil öğrenmenin  ve  günlük hayata rahatlıkla iletişim kurabilecek bir İngilizceye sahip olmanın öneminden bahsetti.Bu anlamda bu tür projelerin önemli olduğuna dikkate çekti.

eTwinning projesi 2015 -2016 Eğitim Öğretim yılı boyunca  Fevzi Çakmak Ortaokulu’nun koordinatörlüğünde Norveç,İspanya,Polonya,Yunanistan’daki proje ortağı okulların katılımıyla  projenin sanal sınıfı Twinspace ‘de gerçekleştirilmektedir.Proje,öğrencilerin  farklı okul müfredatlarında aldıkları becerileri potansiyellerini açığa çıkartarak geliştirmeyi esas almaktadır.Proje öğrenciler için  diğer ülkelere ve kültürlere yönelik farkındalığı arttırma,bilişim becerilerini geliştirme ve İngilizceyi yaşayarak  öğrenme fırsatı sunmaktadır.

 

 

Projenin sanal sınıfı Twinspace  dışında proje sonuçlarına ulaşılabilecek projnin web sitesi:  http://lsvcetwinning.weebly.com


07-05-201607-05-2016

Dutlupınar Mahallesi, Amasya Cad. No 2 60400 Zile/TOKAT - 0356 317 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.